Kepes György után „szabadon”
Még éppen a korona vírus okozta korlátozás előtti héten – 2020. 03. 06-án, sikerült megtartani a Kepes György után „szabadon” című előadást. Nagy Péter fotóklub tagunk bemutatta Kepes György 1986-ban, az egri Vitkovics házban kiállított képanyagának reprodukált változatát. Majd saját „modernista” fotóin szörnyűködött a tagság. Ez mind nem volt elég, néhány felvétel esetén az elkészítés módját is láthatta – a feltehetően nem a téma, hanem a vírus veszély miatt megjelent kis számú érdeklődő.

Nagy Péter – Művészkedem

Házi fotópályázat eredménye – 2020. Február
Napnyugtától – napkeltéig címmel meghirdetett házi fotópályázatunkra beérkezett 10 szerzőtől 96 db felvétel.
A szavazatok alapján I. helyezett Kállay LászlóTéli álom, II. helyezett Cseh SándorGömb a gömbben, III. helyezett: Nagy PéterRácz templom.

Kállay László – Téli álom
Cseh Sándor – Gömb a gömbben
Nagy Péter – Rácz templom

Így fotózom én … – Szendi Lajos
Így fotózom én, a képvágás, mint a mondanivaló megfogalmazásának egyik eszköze címmel fotóstársunk, Szendi Lajos vetített képes előadását élvezhettük. Valóban, azok számára is volt újdonság bőven, akik ismerték az aranymetszés fogalmát, tisztában vannak a fotófeldolgozás ismérveivel. Lajos a saját felvételein keresztül bemutatta, hogy a téma érdekében mit és hogyan érdemes a fotókon „manipulálni”. Sajnálhatja, aki 2020. február 14-én nem tudott a színvonalas és érdekes bemutatón jelen lenni.

A “hajtogatott” aranymetszés

El Camino Zelei József
Klubtársunk, Bagó Sándor – mint technikai kísérő, a kerékpáros Zelei Józsefet segítette a zarándokúton és közben sokat fényképezett. Erről 2020. 02. 13-án érdekes képes beszámolót tartott az Ezüstidő Szabadidős Egyesület tagjai részére.

Bagó Sándor, Zelei József az Ezüstidő Szabadidős Egyesület tagjaival

Vendégünk volt Kármán Balázs
A Hol tart a mai magyar természetfotózás? megtévesztő címmel 2020. 02.07-én meghirdetett programunkon – az egykori fotóklubtagunk –, Kármán Balázs ismertette és bemutatta a Uniqball elnevezésű állványfejet. A professzionális természetfotós kiegészítő Novák László barátjával együtt lett kifejlesztve. A termékfejlesztés hátteréről, gyakorlati alkalmazásáról, a jövőbeli elképzelésekről kaptunk érdekes ismertetést. Balázs sikeres madárfotóiból ugyan egyet sem láthattunk, de a természetfotózás zsűrizéséről és annak hátteréről is hallhattunk.

Kármán Balázs előadása közben

Házi fotópályázat eredménye – 2020. Január
Kedves képeim 2019-ben címmel meghirdetett házi fotópályázatunkra beérkezett 17 szerzőtől 160 db felvétel. A legtöbb szavazatot, ezzel az I-II-III. helyezést Nagy Zoltán kapta A fényt ölelve, Ikarosz és a Lebegés című fotóival.

Nagy Zoltán: A fényt ölelve
Nagy Zoltán: Ikarosz