Fotóstúra
Siroki vár fotóstúra volt tervezve 2020. 06. 20-án. Amit szó szerint, elmosott az eső. A Kárpát Egyesület Eger turistáival közösen kigondolt túra fotós része ugyan elmaradt, de a gyalogos csapat esővédő ruházatba bújt és végigjárta a 20 km-es útvonalat. Sirokról indulva a szakadó eső miatt a várat alig lehetett látni. Kb. az út felénél már esőkabátunktól megszabadulhattunk és a napocska hamarosan ránk mosolygott.

Kepes György után „szabadon”
Még éppen a koronavírus okozta korlátozás előtti héten – 2020. 03. 06-án, sikerült megtartani a Kepes György után „szabadon” című előadást. Nagy Péter fotóklub tagunk bemutatta Kepes György 1986-ban, az egri Vitkovics házban kiállított képanyagának reprodukált változatát. Majd saját „modernista” fotóin szörnyűködött a tagság. Ez mind nem volt elég, néhány felvétel esetén az elkészítés módját is láthatta – a feltehetően nem a téma, hanem a vírus veszély miatt megjelent kis számú érdeklődő.

Nagy Péter – Művészkedem

Így fotózom én … – Szendi Lajos
Így fotózom én, a képvágás, mint a mondanivaló megfogalmazásának egyik eszköze címmel fotóstársunk, Szendi Lajos vetített képes előadását élvezhettük. Valóban, azok számára is volt újdonság bőven, akik ismerték az aranymetszés fogalmát, tisztában vannak a fotófeldolgozás ismérveivel. Lajos a saját felvételein keresztül bemutatta, hogy a téma érdekében mit és hogyan érdemes a fotókon „manipulálni”. Sajnálhatja, aki 2020. február 14-én nem tudott a színvonalas és érdekes bemutatón jelen lenni.

A “hajtogatott” aranymetszés

El Camino Zelei József
Klubtársunk, Bagó Sándor – mint technikai kísérő, a kerékpáros Zelei Józsefet segítette a zarándokúton és közben sokat fényképezett. Erről 2020. 02. 13-án érdekes képes beszámolót tartott az Ezüstidő Szabadidős Egyesület tagjai részére.

Bagó Sándor, Zelei József az Ezüstidő Szabadidős Egyesület tagjaival

Vendégünk volt Kármán Balázs
A Hol tart a mai magyar természetfotózás? megtévesztő címmel 2020. 02.07-én meghirdetett programunkon – az egykori fotóklubtagunk –, Kármán Balázs ismertette és bemutatta a Uniqball elnevezésű állványfejet. A professzionális természetfotós kiegészítő Novák László barátjával együtt lett kifejlesztve. A termékfejlesztés hátteréről, gyakorlati alkalmazásáról, a jövőbeli elképzelésekről kaptunk érdekes ismertetést. Balázs sikeres madárfotóiból ugyan egyet sem láthattunk, de a természetfotózás zsűrizéséről és annak hátteréről is hallhattunk.

Kármán Balázs előadása közben